1.kolo 2.poloviny sezóny

Slovan Černá Pole Brno – Sokol Karviná  61-83 (29-37) sobota 7.1.

Karviná body: Brůna 17, Oswald 16, Koloničný 12, Zikl 10, Landor 9, Horváth 6, Lepka 6, Blažek 5, Marek 2, Hanák.   

Trenéři: R.Hamrus, P.Sodomka 

Podali jsme skvělý výkon, nejlepší v této sezoně (ne-li jeden z nejlepších v historii klubu). Narazili jsme na skvělý tým s mnoha hráči, kteří hráli v zahraničí, mimo jiné 6 dvoumetrových borců (nejvyšší hráči 213 a 211 cm). Tým navíc skvěle organizovaný rozehrávačem Semerádem, který hrál nejvyšší soutěž v Rakousku. Černá Pole měly doposud jen jednu porážku, a to u nás. 

Statisticky: Skvělá obrana(29 doskoků), 20 zisků, jen 10 ztrát (naše výborná organizace hry), trojky 11-2 pro nás.


Utkání bylo dosti vypjaté a tvrdé, ale rozhodla naše disciplína a také taktická zkušenost. Domácí opora a rozehrávač Semerád obdržel ze své frustrace diskvalifikující chybu (byl vyloučen na počátku poslední čtvrtiny v situaci, kdy jsme vedli o cca 10 bodů) a poté domácí tým již přestal „EXISTOVAT“ a závěr byla naše exhibice, kdy jsme domácí obranu několikrát zcela rozebrali.


TJ Třebíč – Sokol Karviná  66-76 (34-34) neděle 8.1.

Karviná body: Oswald 17, Blažek 10, Koloničný 9, Brůna 9, Horváth 8, Zikl 7, Landor 6, Marek 5, Hanák 3, Lepka 2.   

Trenéři: R.Hamrus, P.Sodomka 

Po sobotě se projevila velká únava po náročném přejezdu a v 5 minutách jsme prohrávali 10-0. Byli jsme všude pozdě a domácí byli jako uragán podporování svými příznivci. Jsou samozřejmě slabším týmem, než Černá Pole, ale bojují o udržení 2.ligy s obrovským nasazením. Také podat 2 dny po sobě venku výkon jak v Brně, nebylo reálné, přesto jsme se zvedli a utkání vybojovali. Po vyrovnaném poločase jsme ve 3.čtvrtině zlepšili střelbu a utekli až na 15 – 17 bodů a v klidu utkání udrželi, ač v závěru domácí mocně dotahovali.

Statisticky: 30 doskoků, 39 zisků – výborné, vybojované, ale také 17 ztrát, trojky 9-9.


Souhrně:
po 13 kolech s bilancí 13-0 vedeme s náskokem 2 výher před Černými Poli a ještě k tomu máme lepší vzájemné zápasy, ač do konce záklasní části chybí ještě 7 zápasů, museli bychom 3 x prohrát, abychom ztratili vítězství v základní části 2.ligy a to není příliš pravděpodobné. Tým hraje skvěle, hráči se vzájemně podporují a své schopnosti dávají do služeb kolektivního úspěchu. Vzhledem k tomu, že však jeden z hráčů odjede na zahraniční stáž do Španělska (na půl roku a vrátí se až na začátek příští sezóny) a další opora odjede plánovaně  za rodinou na měsíc do Jižní Afriky (vynechá 2 zápasy), jsme nuceni i tak družstvo s ohledem na play-off doplnit a rozšířit. Proto přijdou na střídavý start 2 talentovaní, mladí a běhaví hráči z Opavy z 1.ligy  (Kavan, Lazecký) na střídavý start. Měli by nastoupit za 14 dní doma proti Žďáru n.Sázavou, který jsme sice venku porazili o 83 bodů, ale po této porážce do týmu přišel nový coach a vrátilo se 6 zkušených hráčů a tým Žďáru v posledních 6 zápasech 4x vyhrál. Proto za 14 dní přijďte na Družbu – neděle 22.1. v 13:15.