První prohra v sezóně

Basket Renocar Brno – Sokol Karviná  72-64 (39-35) sobota 11.2.

Karviná body: Blažek 13, Brůna 13, Kavan 10, Oswald 7, Zikl 7, Marek 4, Lepka 4, Landor 2, Horváth 2, Lazecký 2, Kovalčík. 

Trenéři: R.Hamrus, P.Sodomka 

Domácí ve skvělé sestavě s mnoha pendly z 1.ligy podali výborný výkon a zaslouženě nás porazili. Náš tým bojoval, ale byl většinu utkání v útočné křeči (trojky 24/0 !!- to je nenormální, vzhledem k tomu, že jsme nejlépe střílející tým v soutěži a trojky jsou naše velká zbraň).

Pozitiva – bojovnost (2 x jsme dotáhli na 4 body) a šestky 19/16,  i málo ztrát (jen 8).

Negativa – pouhých 17 asistencí a 6 útočných doskoků.


SK Žabovřesky -Sokol Karviná   70-94 (33-44) neděle 12.2.

Karviná body: Landor 23 (7 triojek), Oswald 17 (3 trojky), Zikl 11, Lepka 11, Brůna 9, Lazecký 9 (3 trojky), Blažek 7, Marek 3, Horváth 2, Kavan 2, Kovalčík.

Trenéři: R.Hamrus, P.Sodomka 

Po sobotě jsme se museli mentálně otřepat a srovnat si v hlavě principy naší hry, které nám přinášely úspěchy a podařilo se to – zlepšilo se úplně vše (15 trojek, 24 asistencí, 32 doskoků, jen 9 ztrát – výborná organizace hry). Domácí v sobotu porazili Hladnov a vytáhli i na nás celoplošný pres, a stále jsou ve hře o 3.místo, ale naším nedělním výkonem jsme navázali na předchozí průběh sezony a všechny herní i mentální prvky jsme měli jasně pod kontrolou.


Souhrně:
S jedním vítězstvím z velmi těžkého výjezdu jsme relativně spokojeni, protože držíme náskok před Černými Poli a nejtěžší výjezdy už máme za sebou, samozřejmě by bylo krásné, kdybychom vyhráli celou soutěž bez porážky, ale hráči NEJSOU STROJE, soupeři se na nás připravují a pravidelně se posilují pendly z vyšších soutěží, což je běžná praxe, takové hráče máme i my. (3 hráči našeho týmu plnili však  v pátek povinnosti v  jiných klubech a hráli 1.ligu a je zřejmé, že tato únava se mohla projevit). V Brně nám také scházel náš nejvyšší pivot Honza Koloničný, který už na příští kolo bude zpět. Poslední 4 zápasy (2x doma – Ostravská Univerzita, UP Olomouc, 2x venku – Kroměříž, Kyjov) musíme zvládnout aspoň se 3 vítězstvími a pokud ano, půjdeme do play-off z 1.místa. Velmi těžký los má však i náš největší pronásledovatel Brno Černá pole. 


S blížícím se závěrem základní části všechny týmy tvrdě bojují o pozici v play-off a také nikdo nechce spadnout a o dramatické zápasy není nouze, také  všichni tvrdě posilují. 

Děkujeme také příznivcům, kteří nás v Brně podporovali.