2.kolo Českého Poháru

Sokol Karviná – BK Opava B 80-104 (33-57) úterý 24.10.

Karviná body: Oswald 19 (4 trojky), Blažek 17, Zikl 12, Lepka 10, Horváth 9, Marek 8,  Buchtík 3, Durczok 2.   

Trenéři: R.Hamrus, P.Sodomka 


Proti vedoucímu týmu 1.ligy jsme hráli letos již potřetí (v srpnu v Opavě v přípravě, to byla těsná prohra a v září finálová výhra na domácím turnaji Emil-cup). Tým Opavy však od té doby válcuje v 1.lize mužů všechny soupeře a bez porážky ji vede. Je skvěle veden a jeho herní pojetí a rotace hráčů byla tentokrát nad síly našeho oslabeného týmu, kde nám scházelo mnoho opor (hlavně na perimetru – zranění a pracovních povinností).   


V 1.poločase nám hosté ukázali, co je rychlá přechodová fáze. Ve 2.lize se s takovým tempem hry nesetkáváme, tam většinou určujeme ráz hry my, zde to bylo opačně, některé akce v útoku sice nebyly z naší strany špatné, ale v případě neúspěchu následoval smrtící protiútok, na který naše úzká rotace hráčů nestačila. Také opavská střelba trojek byla skvělá, takže ani naše klasické střídání osobky a zóny zde nestačilo.


Ve 2.poločase přece jen hosté povolili v obraně a hra byla celkem vyrovnaná. Utkání jsme nevypustili a výsledek je celkem přijatelný, neboť i mnoho prvoligových soupeřů od tohoto týmu dostává i daleko větší příděly.


Před dalším kolem 2.ligy nám tento pohárový zápas ukázal na co se zaměřit, abychom byli úspěšní . Zatím jsme na 2.místě a za týden přivítáme vedoucí Renocar Brno, snad i v lepším zdravotním stavu a s některými hostujícími hráči z Opavy, kteří hráli dnes proti nám.