B-tým ukončil první polovinu sezóny

Sokol Karviná B – Labrador Ostrava A 97-48 (50-18) – 6.1.2023

Karviná body: Zikl 34, Buchtík 18, Tomek 14, Hamrus 13, Krutina 12, Veselý 4, Hašek 2, Zima.   

Trenéři: J.Wisla, P.Sodomka st.,

Tímto výsledkem dosáhl náš B-tým prozatímní bilance 7 výher, 4 prohry (doma 4-1, venku 3-3), po 1.polovině soutěže je na 4.místě z 12 týmů. Soutěž vede zatím BC Nový Jičín B, vítěz soutěže bude mít právo postupu do 2.ligy mužů. Tým je tvořen kmenovými hráči a mladými juniory, kteří se postupně v mužích ohrávají (Buchtík, D.Habrda) a postupně jsou včleňování i do A-týmu (2.liga). Na některé zápasy dle termínové listiny vypomohli i pendlující hráči A-týmu Jakub Zikl a Jakub Lepka, který současně vypomáhá na hostování i ve Snakesu Ostrava A v 1.lize mužů.

Soutěž je velice diferencovaná, poněvadž ve vedoucích týmech, což jsou B-týmy prvoligových a druholigových klubů (obdobně jako my) působí často pendlující hráči z 1. či 2.ligy a někteří hráči v minulosti hráli i nejvyšší soutěž. Týmy, které těmito hráči nedisponují sice bojují, ale těmto týmům nestačí, hlavně venku. 

Ve 2.polovině sezony bude Sokol Karviná pokračovat v tomto systému, kdy budou dostávat prostor mladí hráči, kteří doplnění o některé zkušené a kvalitní opory,  budou získávat další zkušenosti pro svou budoucí kariéru v dospělém basketbale.