Další kolo 2.ligy mužů

Sokol Karviná – Basket Renocar Brno 75-72 (30-34) sobota 4.11.

Karviná body: Zikl 19, Blažek 17, Oswald 13, Landor 12, Marek 6, Lepka 4, Horváth 2, Tomek 2, Henzl, Buchtík.   

Trenéři: R.Hamrus, P.Sodomka 

Plusy: jen 7 ztrát, 21 asistencí (Oswald 14), 27 doskoků (Blažek 9).

Mínusy: některé nedorazy v obraně (ovšem dané vysokou kvalitou soupeře).


Utkání proti zatím neporaženému a vedoucímu týmu soutěže bylo velmi dramatické a tvrdé, ale férové. Celý zápas se skóre přelévalo, ale 5 minut před koncem jsme prohrávali o 8 bodů, soupeř hrál skvěle (uměl střílet trojky, dal jich 10, my jen 6 a pod košem měl nesmírně vysoké, ale i pohyblivé pivoty), takže naše  výhra byla dílem spíše morálně volních vlastností, než že bychom byli basketbalově lepší, než soupeř (bylo to absolutně vyrovnané). K velkému obratu v závěru pomohli i skvělí příznivci, kteří zaplnili naši halu


Díky našemu týmu chybělo opět několik hráčů (Koloničný, Lazecký – zranění), ale tým se s tím vyrovnal.


Několikrát nám zafungoval zonpress, kdy jsme soupeři skvěle odebrali míč, na druhou stranu tento mírně riskantní prvek vytažené obrany hosté několikrát překonali a nezadržitelně míč zasmečovali do koše, toto se však několikrát podařilo i nám, takže atraktivita a úroveň utkání byla  oboustranně skvělá. 


Sokol Karviná – Slávia Kroměříž 91-71 (46-27) neděle 5.11.

Karviná body: Blažek 19, Horváth 13 (4 trojky), Myšák 13, Landor 12, Lepka 12, Tomek 7, Oswald 6, Marek 4, Zikl 3, Hanák 2.     

Trenéři: R.Hamrus, P.Sodomka 

Plusy: 31 zisků (Horváth 8, Oswald 7), 38 doskoků (Blažek 11), 21 asistencí (Oswald 5), 8 trojek. 

Mínusy: ve 2.poločase mírně vypuštěná obrana pod dojmem stavu (v 34 min. jsme vedli už o 30 bodů).


Soupeř bojoval do konce, my jsme rozhodli důrazným nástupem a střídáním obran (osobka, zóna, zonpress), kdy v 16 minutách jsme vedli už 41-15 a soupeř byl bez šance. V útoku jsme skvěle kombinovali a sypali i trojky v přechodové fázi, pak se utkání dohrávalo v celkem přátelském duchu a bodový rozdíl se pohyboval mezi 20-30 body, minutáž jsme rozložili mezi všechny hráče, po sobotě toho některé opory měly dost, soupeř rozhodně nebyl špatný, měl pouze 2 porážky a v jeho prostředí bude zápas určitě daleko těžší.


Souhrně:
po 8 kolech máme 7-1 a jsme v čele soutěže, ovšem v zásadě mají 3 týmy bodovou rovnost a vše se teprve uvidí, za 14 dní venku – velká derby v Ostravě proti Hladnovu a Ostravské univerzitě – všichni se znají a utkání budou mít velký náboj.