Bitva o čelo tabulky

KK Val.Meziříčí – Sokol Karviná 92-88 (49-43) středa 23.2. – covidová dohrávka
– domácí tým se všemi pendly a exopavskými a ostravskými hráči potvrdil roli favorita. My jsme bojovali, oslabeni o 4 klíčové hráče. Během utkání jsme prohrávali už o 15 bodů, ale velkou bojovností jsme se vrátili do zápasu a prohra o 4 body je důstojná. Ostatní týmy prohrávají ve Val.Mezu v průměru o 30-40 bodů a domácí tým je ve Val.Mezu nepřemožitelný. Utkání mělo skvělou úroveň, cílem bylo doma vyhrát aspoň o 5 bodů.


Sokol Karviná – KK Val.Meziříčí 93-88 (48-49) úterý 1.3. – odveta covidové dohrávky
Karviná body: Oswald 30, Koloničný 18, Horváth 13, Lepka 10, Brůna 9, Šotlík 6, Zikl 4,  Landor 3, T.Hamrus, Pacut, Kovalčík.     

Trenéři: R.Hamrus, P.Sodomka
– jednalo se o nekvalitnější a nejdramatičtější utkání v historii našeho klubu. Skvěle hrající soupeř se všemi svými opavskými i ostravskými hvězdami většinu utkání vedl a disponoval skvělou střelbou z perimetru. Ve 2.poločase jsme totálním nasazením v obraně utkání otočili, v nervydrásajícím závěru 35 sekund před koncem byl stav 86-88, následovala famozní trojka kapitána Oswalda a po našem posledním ubráněném útoku  2 sekund před koncem neuvěřitelný protiútok a střela s klaksonem Brůny za 3 body, která spadla do koše, čímž jsme nejen vyhráli, ale vyhráli i o potřebných 5 bodů, abychom měli lepší  vzájemné skóre. Na tribuně fantastická atmosféra a euforie zaplněné ZŠ Družby, kde i přes pracovní den přišlo mnoho diváků, kteří nás podporovali. Díky, jak těžké bylo toto utkání dokládají i další 2 zranění našich hráčů (Šotlík, T.Hamrus), kteří utkání nedohráli.


Souhrně:
Po 20 kolech jsme s bilancí 17-3 opět v čele před Val.Meziříčím, které má také 3 prohry a s námi i horší skóre a ještě má před sebou 4 zápasy venku (několik Covidových dohrávek u týmů, kde jsme sice my zvítězili, ale tyto týmy bojují o play – off a určitě budou doma proti favoritovi bojovat). My už jen 1x doma,1x venku s UP Olomouc.  Pokud zbývající 2 zápasy vyhrajeme, poprvé v historii vyhrajeme základní část 2.ligy mužů, to však není až tak podstatné, poněvadž  nás  čeká play – off a  pokus o vybojování1.ligy, uvidíme proti komu. Nyní je nutné, aby se všichni naši zranění hráči či jinak Covidově absentující z poslední doby (Marek, T.Hamrus, Landor, Šotlík, Wojnarowsky a drobné potíže mají i někteří další) dali dohromady, protože play – off je de facto nová soutěž a jedno zaváhání nás může mrzet.