Finále Play-Off 2.ligy mužů

Sokol Pražský – Sokol Karviná 84-76 (46-37) sobota 6.5.
Karviná body: Oswald 17, Blažek 15, Koloničný 13, Horváth 9, Brůna 6, Zikl 6, Landor 6, Kavan 4, Lepka, Marek, Lazecký, Myšák.

Trenéři: R.Hamrus, P.Sodomka
Pozitiva: bojovnost a vůle do konce utkání, které se vyvíjelo špatně (v průběhu utkání už -17 bodů).
Negativa: pomalé reakce v obraně, v útoku křečovitost (trojky jen 26/6), také podrážděné reakce na rozhodčí (bohužel oprávněné – poměr šestek domácí 33, my 16, to je více než dvojnásobek. Nestejné posuzování stejných věcí – technický koš domácích, stejná situace na druhé straně – zatahání domácích za síťku a nic, posuzování útočných faulů. Naše hlavní podkošová opora Jan Koloničný vyfaulován, zatímco domácí hvězda Kohout – upsané fauly v zápise, vznikly protesty bohužel neuznané, apod….) Objektivně však domácí byli o něco málo herně lepší a vyhráli zaslouženě, zvláště pak díky lepšímu % střelby z dálky. Pokud jsme chtěli myslet na postup, musíme doma vyhrát o 9 a více bodů.


Sokol Karviná -Sokol Pražský  63-68 (27-34) neděle 7.5.
Karviná body: Kavan 16, Oswald 14 (4 trojky), Koloničný 9, Lepka 6, Zikl 4, Horváth 3, Landor 3, Blažek 2, Lazecký 2, Myšák 2, Brůna 2, Marek. 
Trenéři: R.Hamrus, P.Sodomka
Pozitiva:  31 zisků (Oswald 8, Kavan 4), velká bojovnost a vůle.
Negativa:  jen 5 útočných doskoků a jen 8 trojek a špatné % střelby za 2 body, že bude soupeř skvělý a velký pod košem jsme věděli, ale bohužel i při střelbě  z pole nás předčil.
Domácí utkání proběhlo v obrovské atmosféře a při rekordní návštěvě, ale opět se ukázalo, že otáčet skóre po sobotní prohře venku je velmi obtížné, sice jsme vedli v 7.min 16-11 po skvělé smeči Jakuba Zikla, ale pak hosté trefili několik těžkých trojek a my se dostali do křeče. V obraně jsme skvěle bojovali s obrovskou výškovou převahou soupeře (několik hráčů nad 2 m, nejvyšší pivot 213, ale i obrovsky vysoká křídla soupeře nám dělaly problém na doskoku). Náš  útok byl dosti křečovitý, naše klasická zbraň- trojky,  nás také úplně nepodržela (doma 8, ale i hosté u nás 11), několikrát jsme se dostali na remízový stav ve 2.poločase (34-34  a a pak 40 -40 po skvělé smeči Kryštofa Kavana), ale nutnost vyhrát o 9 bodů nás natolik svazovala, že jsme to v útoku „nebyli my“.

Souhrně:
I tak jsme docílili nejlepšího výsledku v historii klubu (výhra v zákl.části 2.ligy a postup do finále – za celou sezonu jsme prohráli jen 3 utkání), nicméně  do 1.ligy opět nepostoupíme a to je  zklamání pro nás všechny, soupeř z Prahy, který má velmi širokou základnu a má daleko větší možnosti, jak doplňovat svůj tým, byl prostě lepší a na play-off neuvěřitelně nakumuloval svou sestavu a pokud bude hrát v této sestavě, těžko mu bude v baráži kdokoli konkurovat.
DĚKUJEME VŠEM PŘÍZNIVCŮM, KTEŘÍ NÁS PODPOROVALI DOMA I VENKU BĚHEM CELÉ SEZÓNY A SNAD ZASE V ZÁŘÍ.