Oddíl ledního hokeje je oddílem výkonnostního sportu dospělých mužů a žen. Vznikl v roce 2021 po ekonomickém kolapsu bývalého SK Karviná, který byl po dlouhou dobu nositelem tradice karvinského hokeje. Představitelé ledního hokeje oslovili TJ Sokol Karviná s tím, že chtějí fungovat pod hlavičkou Sokola, což hlavní výbor na začátku roku 2021 umožnil. Sokol Karviná ve spolupráci s trenéry a činovníky vytvořil koncepci možného celkového fungování ledního hokeje v Karviné, včetně mládežnických složek. Statutární město Karviná se však rozhodlo podporovat subjekt Hokej Karviná 2020, který se má zabývat ledním hokejem mládeže. Oddíl HC Falcons Sokol Karviná je organizační složkou a oddílem včleněným do TJ Sokol Karviná a bude fungovat pod hlavičkou Sokola organizačně samostatně a Sokolem bude podporován. V soutěžní sezoně 2021-22 bude působit v následujících soutěžích:

  • Muži – Krajská liga Moravskoslezského kraje
  • Ženy – Liga ČR

V současné době probíhají masívní jednání s partnery klubu, kteří budou lední hokej podporovat a současně dochází k skládání kádrů týmů mužů i žen. S většinou hráčů i hráček je vše již dořešeno a zbylé přestupy a hostování se řeší. HC Falcons Sokol Karviná není závislý jen na bývalých osobách SK Karviná, nicméně je pravděpodobné, že i hráči a hráčky bývalého SK Karviná, kteří zatím ještě na soupisce nefigurují, se postupně ve velké mířestanou členy HC Falcons Sokol Karviná. SK Karviná je sice formálně přihlášena do některých soutěží, ale je zřejmé, že do nich nenastoupí, poněvadž nemá kde hrát ani s kým. HC Falcons již postupně zahajuje činnost na zimním stadionu Stars Karviná. Firmě Stars s.r.o. patří poděkování, protože včlenění více sportů a více sportovních klubů určitě není jednoduché. Věříme v úspěšnou spolupráci.

Statutárními a rozhodovacími orgány v klubu jsou Josef Štoudek (předseda oddílu) a Ing. Juraj Chomič (manažer klubu a místopředseda oddílu ledního hokeje). Další informace naleznete v dalších sekcích či na sociálních sítích HC Falcons Sokol Karviná.

Více informací nalezneta na našem Facebooku nebo na našich oficiálních stránkách