Poslední kolo 2.ligy mužů

SLÁVIA KROMĚŘÍŽ – SOKOL KARVINÁ 76-78 (35-40) sobota 18.3.
Karviná body: Koloničný 17, Oswald 14, Brůna 13, Lepka 9, Kavan 9, Landor 7, Lazecký 5, Horváth 3, Myšák 1.

Trenéři: R.Hamrus, P.Sodomka
Bez 3 pivotů (Blažek, Marek, Zikl) nás čekal obrovskýy těžký zápas. Domácí hráli o všechno a dali do utkání obrovské množství energie, přestože jsme celý zápas mírně vedli, v závěru domácí mocně dotahovali. Náš výkon byl průměrný, vcelku bojovný, ale v útoku mírně kostrbatý a při střelbě nervózní.
Vítězství nás však finálně posadilo na 1.místo do play- off bez ohledu na všechny ostatní výsledky, pro „tonoucí Kroměříž“ byla poslední šancí neděle a zápas doma s Hladnovem (již jistě 3-tím týmem soutěže a postupujícím do play-off) a mezi 6.-10.místem nastala dramatická matematika, většina týmů se srovnala na bodové rovnosti.
Statisticky: 39 doskoků(Koloničný 17, Oswald 11), 16 assist (Kavan 4, Oswald 3), jen 5 trojek, také 12 ztrát proti tak tvrdě bojujícímu soupeři je v normě.


JISKRA KYJOV – SOKOL KARVINÁ
  58-105 (31-56) neděle 19.3.
Karviná body: Koloničný 20, Lepka 17, Landor 15(4 trojky), Brůna 14, Zikl 12, Myšák 10, Lazecký 9, Kavan 8.
Trenéři: R.Hamrus, P.Sodomka
Oproti sobotě s pivotem Jakubem Ziklem, ale bez kapitána Lubomíra Oswalda (práce) a nemocného Honzy Horvátha jsme podali výborný výkon a proti poněkud rezignovanému soupeři jsme dominovali na obou částech palubovky (útok i obrana). Kyjov po sobotní porážce o 2 body s Hladnovem neměl již ani teoretickou šanci na  záchranu, pro nás to byla dílčí  příprava na play-off (venkovní prostředí je úplně něco jiného, než hrát doma).
Statisticky: 37 doskoků( Lepka 12), 27 asistencí – skvělé (Kavan 8, Landor 4, Lazecký 4), 10 trojek i výborné šestky 23/19, 6 bloků (Landor 2).

Souhrně:
S bilancí 19-1 jsme podruhé v historii vyhráli základní část 2.ligy. Loni jsme sice vyhráli také, ale měli jsme porážky 4, přešli jsme čtvrtfinále, ale v semifinále naše cesta skončila. Snad to letos prolomíme. V základní části jsme v domácích zápasech soupeře většinou válcovali, venku to však bylo podstatně těžší a každý se chtěl na nás vytáhnout. Soutěž byla velmi dramatická a vyrovnaná do posledního kola a o play-off a sestupujících rozhodly vzájemné zápasy při rovnosti bodů. Jak cenné bylo sobotní vítězství v Kroměříži, dokládá nedělní porážka Hladnova v Kroměříži o 40 bodů, která Kroměříž zachránila, ale na play-off to asi stačit nebude. K dalšímu průběhu soutěže, až bude jasné vylosování play-off, dodáme speciální materiál. Naším pravděpodobným soupeřem bude TJ Třebíč s několika pardubickými hráči v sestavě.