Příjemné dvě výhry na začátek nového roku

SK Žabovřesky – Sokol Karviná  71-75 (45-41) sobota 6.1.

Karviná body: Koloničný 15, Oswald 11, Henzl 11, Lepka 9, Horváth 8, Blažek 7, Zikl 6, Landor 6, Tomek 2, Švesták, Buchtík.   

Trenéři: R.Hamrus, P.Sodomka 

Plusy: jen 9 ztrát, vzepětí ve 2.poločase – obrana, 34 doskoků (Koloničný 11), 20 asistencí (Oswald 7), 8 trojek  

Mínusy: pomalá osobní obrana v 1.poločase.


K průběhu:
utkání bylo nesmírně náročné. Domácí tým doma neprohrává a nastoupil v „plné palbě“ se všemi svými pendly z 1.ligy (Zlín, Olomouc, apod.) a hrál nesmírně tvrdě a rychle, celý poločas jsme se nedokázali v obraně adaptovat, jak bylo potřeba (byli jsme pomalí a dostali jsme několik velmi těžkých trojek, kde jsme však byli pozdě). Ve 27 minutě byl stav (56-45) pro domácí, na konci 3.čtvrtině jsme ale dali 3 důležité trojky (Horváth 2, Landor 1) a tím jsme domácí nalomili a v závěru jsme obrovskou bojovností a disciplínou (i empatií vzhledem k některým zajímavým výrokům rozhodčích) přelomili výhru na  naší stranu. V takticky vedeném závěru, kdy tvrdé zákroky na obou stranách hru hodně přiostřily pojistil výhru Jáchym Henzl 2 šestkami tři sekundy před koncem.


Slovan Černá pole Brno – Sokol Karviná 56 -84 (29-50) neděle 7.1.

Karviná body: Tomek 22 (5 trojek), Koloničný 13, Lepka 11, Zikl 11, Oswald 6, Blažek 5, Landor 5, Horváth 3, Henzl 3, Švesták 3, Buchtík 2.   

Trenéři: R.Hamrus, P.Sodomka 

Plusy: skvělá obrana (osobní a zonový pres), 41 doskoků(Koloničný 14), 26 asistencí (Oswald 7, Henzl 6)

Mínusy: mírně vypuštěný závěr pod dojmem velkého vedení.


K průběhu: 
do zápasu jsme vtrhli jako uragán a střídáním osobního a zonového presu a rychlými kombinacemi jsme zcela rozvrátili hru domácích a po 3.čtvrtině jsme vedli 35-71. Výkon byl skvělý a euforický – nejlepší v této sezoně. Rotovali jsme všech 11 hráčů a všichni bodovali, běhali, bránili jak bylo dohodnuto, domácí měli v základní pětce 5 dvoumetrových hráčů (pivot Souček – m.j. dlouho hrál ve Španělsku má 211 cm a toho jsme udrželi na 7 bodech), ale atleticky a v přechodové fázi jsme byli jasně lepší. Bylo zřejmé, že jedině takto můžeme uspět proti obrovskému a silovému soupeři, který však byl pomalejší a postrádal svého hlavního dirigenta Semeráda (zranění, jinak také dlouhá kariéra v zahraničí…), čehož jsme dokonale využili a vrátili Č.Poli domácí porážku ze září o 4 body, kdy v prvním utkání sezony jsme naopak nebyli kompletní my.


Souhrně: 
po 14 kolech máme 12-2 a jsme 1., a máme s Č.Polem (ti mají 3 prohry a 1 odložený zápas) i lepší vzájemné zápasy. Sobotní utkání bylo těžší, poněvadž coach domácích Pavel Beneš (bývalý asistent  Ronena Ginzburga u národního týmu a poté i  trenér Nymburka a Slávie Praha – ještě loni v nejvyšší soutěži) tým domácích skvěle připravil a doma jsou Žabovřesky mimořádně silné, protože disponují mladými a rychlými hráči, které bránit je velmi náročné. V neděli to bylo naopak silové a výškově náročné, ale i s tím jsme si poradili díky lepší kondici a vyrovnanějšímu kádru. Za 14 dní opět venku UP Olomouc a Šumperk a budeme chtít potvrdit vedoucí pozici.