Příprava: Emil Cup

Ještě před startem turnaje jsme museli řešit problém. Druholigový tým Třebíče kvůli Covidu musel do izolace a nemohl přijet a na rychlo nám vytrhl trn z paty náš mladý tým U19 doplněný některými hráči mužského béčka a pendly z Áčka. Jinak jsme formát ponechali v původní podobě.


Semifinále 1

Sokol Karviná A – Basket Opava 94 – 77 (47 – 40)

Body Karviná: Oswald 18, Horváth 18, T.Hamrus 13, Marek 10, Šotlík 10, Pacut 9, Brůna 8, Landor 8, Lepka, Paluv.  Trenér: R.Hamrus, P.Sodomka.

Vítězství proti týmu 1.ligy potěšilo, utkání jsme měli pod kontrolou, dali jsme 15 trojek, měli 30 asistencí, přestože někteří hráči nastoupili s dílčími zraněními, vše jsme zvládli.


Semifinále 2   

Sokol Karviná mix – UP Olomouc 69 – 100 (47 – 45)

Náš mladý tým podal výborný výkon a 3.čtvrtiny vzdoroval druholigovému mužskému týmu Olomouce. V závěru po prostřídání sestavy se už projevily mužské prvky ve hře Olomouce, pro naše mladé hráče ale skvělá zkušenost před startem ligy U19, protože proti takovým hráčům v životě nehráli.


Utkání o 3.místo

Sokol Karviná mix – Basket Opava 58 – 112 (33 – 49)

Opět do poločasu to bylo výborné a bojovné, pak se projevila kvalita prvoligového soupeře a naši mladí hráči získávali zkušenost.


Finále

Sokol Karviná A – UP Olomouc 60 – 76 (32 – 38)

Body Karviná: Horváth 16, Oswald 12, T.Hamrus 10, Šotlík 7, Brůna 6, Pacut 3, Marek 2, Lepka 2, Landor 2, Paluv. Trenér: R.Hamrus, P.Sodomka 

Finále nám nevyšlo, projevila se únava z celého náročného programu a soupeř hrál výborně, zkušeně a vrátil nám porážku s přípravy před 14 dny, kdy jsme v Olomouci vyhráli o 15 bodů.
Hlavní důvody prohry: trojky 33/6, jen 12 asistencí, příliš individualismu místo přihrávek a pomalá reakce hráčů v osobní obraně.


SOUHRNÉ HODNOCENÍ PŘÍPRAVY:

Domácím Emil Cupem vyvrcholilo cca 2-měsíční přípravné období, kdy jsme odehráli celkem 12 těžkých utkání, většinou venku, (bilance: 8 výher, 4 prohry, s týmy 1.ligy – 3 výhry, 3 prohry, s týmy 2.ligy – 5 výher, 1 prohra), po Covidové pauze jsme potřebovali hrát a vidět co nejvíce nových hráčů v zapojení do týmu. Ukázalo nám to i rezervy, kdy se musíme zlepšit. Současně to ukázalo, že náš tým se může měřit s kýmkoli, ani v jednom utkání jsme nebyli v plné sestavě, ale snad za 14 dní při startu 2.ligy v Brně (Podolí, Žabovřesky) to bude už téměř komplet.