Basketbalisté 2. ligy mužů ukončují 1. polovinu sezóny

NH Ostrava B – Sokol Karviná 70-73 (42-32) – sobota 11.12.

Karviná body: Koloničný 15, Oswald 14, Brůna 13, Šotlík 9, Horváth 7, Pacut 4, Marek 4, T.Hamrus 3, Landor 3, Kovalčík 1.

Trenéři: R.Hamrus, P.Sodomka

Pozitiva: velké vzepětí a vůle (v 25 minutě jsme prohrávali 53-35 a téměř nic se nedařilo), zachránila nás velká touha po vítězství a rozvaha v závěrečné hektické koncovce, ke které přispěli oboustrannými chybami i rozhodčí. 42 doskoků (Koloničný 16), ostatní statistiky byly spíše podprůměrné.

Negativa: zvláště v 1.poločase jsme byli pomalí v obraně a z dálky jsme nepřesně stříleli, ale i taková výhra se počítá.

Sokol Karviná  – NH Ostrava B 93-60 (53-24) – neděle 12.12.

Karviná body: Brůna 16, Oswald 16, Kovalčík 13, Horváth 11, Koloničný 9, Marek 9, T.Hamrus 6, Pacut 6, Šotlík 5, Tomek 2.

Pozitiva: skvělý 1.poločas a vedení o 30 bodů, 23 asistencí (Šotlík 7, Brůna 5), 31 doskoků (Koloničný 5, Marek 5), 13 trojek (Horváth 3, Brůna 3)-skvělý týmový výkon.

Negativa: ve 2.poločase jsme mírně polevili pod tíhou vysokého vedení.

Souhrně: soupeř se na derby utkání dobře připravil a povolal některé hráče, kteří letos ještě nenastoupili (Maděra, Gerych) a kteří mají zkušenosti z nejvyšší soutěže, zvláště utkání v Ostravě bylo naše nejtěžší v této sezoně a odhalilo nám na čem pracovat. Celkově však rozhodl náš širší a vyrovnanější kádr, kdy zvláště doma jsme jasně kralovali.  Díky i našim příznivcům v zaplněné hale na ZŠ Družby a opět i mažoretkám Mikado za krásná vystoupení. Po polovině soutěže máme 10 vítězství a jsme bez porážky v čele. Další zápasy budou v lednu doma 8.-9.1. – brněnské týmy Žabovřesky, Podolí.