Další kolo 2.ligy mužů

Sokol Karviná – TJ Třebíč  83-59 (48-31) sobota 10.2.

Karviná body: Horváth 16 (4 trojky), Tomek 12, Blažek 10, Koloničný 10, Lepka 9, Zikl 8, Oswald 8, Švesták 5, Lazecký 5, Landor.

Plusy: jen 9 ztrát, 41 doskoků(Koloničný 13, Blažek 9), 26 asistencí (Oswald 10), 8 trojek i slušná obrana -jinak i skvělý nástup do utkání (3.min. 9-0  a 10.min.  33-13 -trojková smršť a skvělá obrana hlavní hvězdy soupeře Jiřího Šouly – bývalý reprezentant a ex-pardubický hráč a hlavní tvůrce hry Třebíče – dal jen 11 bodů a jen 1 trojku).

Mínusy: pod dojmem vysokého vedení ve 2. polovině trochu kostrbatá a příliš individualistická hra v útoku.

Sokol Karviná – Vlci Žďár n.Sázavou 103-59 (54-32) neděle 11.2.

Karviná body: Koloničný 16, Blažek 14, Zikl 14, Lepka 13, Landor 13 (3 trojky), Tomek 12, Horváth 11, Lazecký 5, Hanák 5, Buchtík.

Plusy: 33 asistencí (Landor 6, Horváth 5, Buchtík 5), 30 doskoků, skvělá organizace hry pod koš (několikrát jsme míč zasmečovali po zcela rozebrané obraně soupeře).

Mínusy: slabší trestné hody 17/7.

super vítězství nad soupeři, kteří jsou uprostřed tabulky a bojují o play-off. Sobotní utkání bylo dosti tvrdé, v neděli jsme si poradili i s absencí našich 4 rozehrávačů (cap Lubomír.Oswald – musel do práce, Petr Švesták – nový talentovaný odchovanec a rozehrávač – po sobotním zápase skončil v nemocnici s otřesem mozku, další 2 rozehrávači a hostující hráči z Opavy -Jáchym Henzl a Eda Myšák – nehráli kvůli svým zdravotním potížím po pátečním zápase Opavy v 1.lize), z tohoto úhlu pohledu je zvláště nedělní výhra o 44 bodů skvělá, poněvadž na rozehrávce museli alternovat hráči, kteří hrají většinou na křídle a mají spíše jiné úkoly, než tvořit hru a hlásit útočné systémy. Se svou rolí se však popasovali skvěle, zvláště zástupce kapitána a nedělní alternativní kapitán Jan Landor, ale i Daniel Tomek zahráli výborně. Dostávali jsme míč pod koš na naše pivoty, kteří byli většinou neudržitelní. Situace v tabulce je stále dramatická, nicméně po porážkách Renocaru Brno i Kroměříže na Hladnově, máme  náskok 2 výher na Renocar.

Příští kolo – těžký výjezd ven právě do Kroměříže a na Renocar Brno, kde bychom rádi už rozhodli o vítězství v základní části, abychom nemuseli spoléhat na poslední kolo.