Čtvrtfinále play-off a postup do semifinále

UP Olomouc – Sokol Karviná   75-88 (43-44) sobota 26.3.

Karviná body: Koloničný 18, Lepka 16, Brůna 14, Oswald 9, Šotlík 9, T.Hamrus 6, Zikl 6, Wojnarowsky 4, Landor 3, Horváth 2, Pacut 1.

Trenéři: R.Hamrus, P.Sodomka

Velice těžké utkání proti skvělému soupeři, do poločasu domácí skvěle stříleli trojky, po poločase se projevila naše širší rotace a vyrovnanost na všech postech, zvláště v obraně.

Statisticky: trojky 12-3 pro domácí, ale jinak všechny statistiky v náš prospěch – 37 doskoků (Koloničný 12, Lepka 7, Oswald 7), 21 asistencí (Oswald 8, Brůna 4, Šotlík 3), 19 zisků v poli – pro domácí odvetu jsme získali 13-ti bodový náskok.

Sokol Karviná -UP Olomouc  107-78 (57-39) neděle 27.3.

Karviná body: T.Hamrus 18 (6 trojek), Lepka 18, Pacut 14 (4 trojky), Koloničný 13, Zikl 9, Oswald 9, Horváth 8, Šotlík 7, Landor 5, Wojnarowsky 4, Brůna 2.

Skvělý výkon našeho týmu. V úvodu jsme několikrát rozebrali obranu Olomouce a Jan Koloničný skvěle zasmečoval. V průběhu utkání hosté postupně fyzicky uvadali a my do soupeřovy otevřené obrany nasypali 15 trojek (zvláště skvěle Tomáš Hamrus a Mirek Pacut), i střelba z pole za 2 body byla téměř 70%, šestky 80%.

Statisticky: 31 doskoků (Koloničný 5, Wojnarowsky 5, Landor 4), 33 asistencí (Oswald 8, Šotlík 6, T.Hamrus 4, Pacut 4), 26 zisků v poli (T.Hamrus 6, Oswald 3, Šotlík 3).
Vyrovnali jsme nejlepší výsledek Sokola v historii, již 2-krát  jsme do semifinále play-off postoupili, ale tam vše skončilo. Nyní jsme postoupili jako vítězové základní části. Postoupit do finále je naším cílem, ale bude to velmi obtížný úkol, ale uděláme pro to maximum. Děkujeme skvělým divákům, kteří zaplnili ZŠ DRUŽBY a skvěle nás povzbuzovali, také děkujeme těm, kteří nás povzbuzovali i na venkovním zápase v Olomouci.