Dvojitá výhra v Olomouckém kraji

UP Olomouc – Sokol Karviná 62-80 (27-48) sobota 20.1.

Karviná body : Švesták 15 (3 trojky), Zikl 14, Blažek 12, Henzl 10, Tomek 8, Koloničný 7, Oswald 5, Lepka 3, Myšák 3, Buchtík 3, Landor.

Pozitiva: 27 asistencí (Henzl 7, Myšák 6), 28 zisků (Myšák 6), 10 trojek a jen 10 ztrát.

Negativa: 4 minutový výpadek 27.-30 min, kde jsme vedli již o 28 bodů a příliš jsme experimentovali, ve 4-té čtvrtině jsme se vrátili k dobré hře a širokou rotací jsme dotáhli v klidu vše do vítězného konce a UP Olomouc přidělali další starosti s udržením soutěže.

Jinak velmi dobrý výkon, hlavně v obraně, některé opory z perimetru byly šetřeny na neděli, poněvadž v neděli jsme byli hodně oslabeni(proto Oswald a Landor hráli v Olomouci jen 5 minut a Horváth byl šetřen na neděli úplně a vůbec nehrál), dali jsme více prostoru mladým hráčům.

TJ Šumperk – Sokol Karviná 45-83 (19-40) neděle 21.1.

Karviná body: Horváth 17 (5 trojek), Zikl 15, Blažek 13, Lepka 10, Buchtík 9, Oswald 8, Švesták 7, Landor 4, Koloničný.

Pozitiva: 41 doskoků (Blažek 10, Oswald 9, Koloničný 7), 34 zisků (Koloničný 7, Blažek 6, Lepka 5, Horváth 5), 5 bloků (Koloničný 4). Trojky – my 10, domácí jen 1 (skvělá obrana).

Negativa: museli bychom si vymyslet, snad některé dílčí překvapivé reakce na rozhodčí, ale spíše jsme se soustředili na hru a náročné domácí prostředí, které jsme zvládli.

2 výhry z venku jsou skvělé. V sobotu jsme některé opory šetřili a v neděli bez našich některých hostujících hráčů z 1.ligy, kteří měli zápasovou kolizi,  jsme i v oslabené sestavě podali vynikající výkon a tým Šumperka, který je doma enormně  silný, jsme zcela „položili na lopatky“. Hlavně skvělou disciplínou a obranou a domácí opory jsme fyzicky zcela utavili (M.J. Šumperk vyhrál doma v sob nad  FM o 40 bodů). Jsme stále v čele soutěže a další kolo doma za 3 týdny Třebíč a Žďár n.Sázavou – situace v tabulce je hodně dramatická v boji o play-off i udržení a občasné překvapivé výsledky není nouze.