Renocar Brno – Sokol Karviná 69-59 (34-28) sobota 20.4.

Karviná body: Koloničný 15, Oswald 15, Blažek 9, Horváth 6, Lazecký 5, Landor 3, Zikl 2, Henzl 2, Myšák 2, Lepka, Krutina.

Trenéři: R.Hamrus, P.Sodomka, O.Sikora

Plusy: bojovnost, vůle, jen 5 ztrát. Ubráněná největší hvězda slovenský reprezentant Korner (jen 15 bodů, žádná trojka), 4 bloky.

Mínusy: obrana trojek, křečovitost v útoku, trojky 11-7 pro domácí.

První čtvrtina byla špatná (18-6), nervozita v útoku – nedané šestky, pak jsme bojovali. Několikrát dotáhli na přijatelný rozdíl mezi 5-8 body, bohužel vždy, když jsme se nadechovali, dostali jsme trojku! Během utkání jsme prohrávali nejvýše až o 16 bodů. Bojovnost byla, ale na play-off výkon jen průměrný. Nutno zapomenout a v neděli se pokusit vyhrát o 11 bodů!

Domácí nastoupili v nejsilnější sestavě v této sezoně se všemi pendly z 1.ligy a pro nás bylo utkání velmi obtížné..

Sokol Karviná – Renocar Brno 66-77 (29-31) neděle 21.4.

Karviná body: Oswald 20, Lazecký 8,  Krutina 8, Landor 7, Koloničný 6, Zikl 6, Henzl 5, Lepka 4, Myšák 2, Horváth, Švesták, Blažek.

Plusy: bojovnost, 2.čtrvrtina. Skvělá obrana, celkem jen 8 ztrát.

Mínusy: střelba z pole, střelba šestel..jedna velká křeč.

Ač předzápasová porada se nesla v bojovném duchu a snahou bylo odlehčit z týmu tlak ztráty 10 bodů – OPAKOVALO SE POTŘETÍ ZA TŘI ROKY TOTÉŽ, AČ TÝM URPUTNĚ BOJOVAL A NIC NEVYPUSTIL, V ÚTOKU PŮSOBIL ENORMNĚ NERVOZNĚ. (protože Brno skvěle bránilo naše systémy, příliš jsme se uchylovali k individualismu a těžkým střelám, což nám není vlastní, v základní části jsme měli vždy rozložené asistence a to nyní nenastalo).

OBJEKTIVNĚ:
jedna z hlavních opor Kuba Blažek – odstoupil po těžkém zranění obratlů (hra na několik minut přerušena) – faul byl tvrdý, ale  neúmyslný a ostatní naši pivoti měli 5 či 4 fauly (Koloničný, Zikl i Lepka – a proto větší část utkání nuceně proseděli na lavičce). Konstrukce naší hry se tímto dosti rozpadla, ve 2.čtvrtině jsme skvěle bojovali (velký přínos Jan Krutina) a nedostali ze hry ani jeden koš. Bohužel šestky na straně hostů byly téměř 100 %, na rozdíl od nás (POLOČAS STÁLE NADĚJNÝ ). 2.poločas se nesl ve stejném duchu – urputný boj a křeč v útoku a skvělá a zkušená hra soupeře. Ve 37 minutě stav 63-63, který však z  hlediska skore nic neřešil. V závěru jsme hráli na riziko a „pražili trojky jak u Verdunu“  , bohužel s nízkou úspěšností a soupeř zkušeně kontrolovat náskok a v poslední minutě náskok šestkami narostl.

Souhrně:
soupeř v plné sestavě podal vynikající výkon a postoupil zaslouženě. My jsme bojovali, ale v útoku víc sami se sebou a objektivně oboustranně velmi tvrdá utkání více svědčila soupeři.

Sezona byla sice skvělá, potřetí za sebou výhra v zákl.části, ale bohužel play-off je jiná soutěž, kde jeden ne zcela vydařený zápas může rozhodnout a dostane tým pod tlak, který je velmi těžké překonat. Jinak semifinále play-off je druhý nejlepší výsledek historie, ale zklamání je značné a do 1.ligy tedy opět nepostoupíme.

DĚKUJEME VŠEM PŘÍZNIVCŮM, KTEŘÍ V HOJNÉM POČTU ZAPLNILI NAŠI HALU NA ZŠ DRUŽBY A FANDILI NÁM A TAKÉ DÍKY I MAŽORETKÁM MIKADO ZA SKVĚLOU ATMOSFÉRU A VYSTUPOVÁNÍ  NA ZÁPASECH BĚHEM CELÉ SEZONY.