Vyhrané venkovní zápasy

Vlci Žďár nad Sázavou -Sokol Karviná 49-83 (19-41) sobota 14.10.

Karviná body: Horváth 13 (3 trojky), Myšák 12, Blažek 11, Tomek 11, Landor 9, Zikl 9, Lazecký 8, Marek 6, Buchtík 4.     

Trenéři: R.Hamrus, P.Sodomka 

Statistiky:33 zisků (Zikl 8, Lazecký 5), 17 asistencí (Landor 4), 26 doskoků (Blažek 9).

Mladý, ale agresivní domácí tým v minulém kole vyhrál v Ostravě na OU, čímž naznačil své letošní možnosti. V utkání jsme však dominovali hlavně v obraně, kdy jsme systémově střídali osobku, zónu a zónový press, s čímž měli méně zkušení domácí potíže. Většina hráčů musela hrát i část utkání na jiných pozicích než většinově, protože jsme museli nahradit absenci celé řady zraněných či o víkendu pracujících klíčových hráčů, minutáž, body i další aspekty hry se rozložily mezi celý tým, čímž vyplynula naše vyrovnanost a univerzálnost.

Negativa: mohlo být více útočných doskoků!


TJ Třebíč – Sokol Karviná 67-96 (30-43) neděle 15.10. 

Karviná body: Tomek 27 (8 trojek), Landor 27 (7 trojek), Blažek 16, Zikl 7, Lepka 6, Myšák 4, Buchtík 3, Horváth 2, Lazecký 2, Marek 2. 

Trenéři: R.Hamrus, P.Sodomka

Statistiky:17 trojek (skvělé, % střelby za 3 body 60 % !!), 32 zisků (Blažek 7), 28 asistencí (Horváth 4, Myšák 4), 3 bloky.

Skvělý výkon proti velmi tvrdému  soupeři, který disponoval 4-mi dvoumetrovými a robustními pivoty, pod košem jsme se se soupeřem úspěšně prali a na perimetru jsme jej převálcovali zonpressem s následnými zisky a rekordními 17 trojkami (Tomek a Landor stříleli famozně a soupeř nevěděl, kde mu hlava stojí).


Souhrně:
 2 výhry z Vysočiny jsou skvělé, soupeři zdaleka nebyli tak slabí, jak vypadá skore a kladli velký odpor (Žďár rychlostí a mládím na perimetru a Třebíč obrovskou  výškou a vahou svých pivotů), ani atmosféra nebyla snadná a dokud jsme soupeře nezlomili,  hráči i domácí prostředí mělo  tendenci s námi bojovat, výhry jsou skvělé i vzhledem k absenci mnoha opor (hlavně Koloničný, Oswald, Henzl, ale i někteří další -mimo to Kuba Blažek nastoupil po těžkém zranění a 6-týdenní pauze teprve poprvé),  ukazuje se naše velká vyrovnanost a skvělá týmovost, kde zaskočí jeden za druhého a kvalita hry tím neutrpí, po 6.kolech máme 5-1, jsme na 2.místě a příští kolo doma s neporaženým Renocar Brno a Slávií Kroměříž.