3×3 Profi tour

Jak již bylo mediálně avizováno, obdrželi jsme jako ambiciozní klub pozvánku do nejvyšší soutěže 3-3, velkou zásluhu na tomto má Michal Kruk – bývalý trenér reprezentace 3-3, basket dělal i v USA a trénoval i v mnoha jiných klubech a  lokalitách -velká osobnost –bývalý Karviňák, ale již 30 let žijící v Praze a zahraničí.

Za TJ Sokol Karviná jsme dostali divokou kartu a naši účast musela schválit i ČBF a asociace profesionálních klubů – řešili jsme dlouho a vše dopadlo kladně!

Včera (11.6.2024) se konal první prestižní turnaj v HUMPOLCI  (m.j. v sídle reprezentace ČR v 3×3), SKVĚLÉ PODMÍNKY – mimo nás všechny týmy byly z nejvyšší soutěže a byly prošpikovány reprezentanty současnými, minulými, mládežnickými do  23 let i seniorskými. Úroveň soutěže na naše poměry naprosto brutální, na naší soupisce 6 hráčů byli podle dohody 2 hráči mimo náš klub (1x Sokol Písek a 1x Hradec Králové), za nás hráli na prvním turnaji Jan Koloničný a Jakub Lepka.  V jiných klubech podobná praxe, až na drobný rozdíl – všichni hráči z nejvyšší soutěže.

Rozlosování nebylo snadné – soupeři ve skupině- Era Nymburk, BK Pardubice a Basket Brno budili velký respekt. 2.skupina – BK Opava, BK Děčín, Sokol Písek a USK Praha. 

Na turnaji nebyl nás hlavní trenér Roman Hamrus (pracovní povinnosti) a proto si vše kluci řešili sami, museli si na to vzít dovolenou, ale určitě nikdo nelitoval. Tato konfrontace s nejlepším basketem 3×3 (olympijský sport) je pro nás  obrovská zkušenost a skvěle vyplní pauzu před další sezonou.

1. zápas: Sokol Karviná- BK Nymburk 16-19       
Skvělý výkon a nebýt 2 trojek reprezentanta Filipa Novotného,  i zde se dalo vyhrát, v článku na ČBF bylo uvedeno, že Nymburk se nejvíce zapotil s námi – výsledek až překvapivě vyrovnaný.

2.zápas. Sokol Karviná -BK Pardubice  21-14       
Skvělý výkon a první  vítězství v této prestižní soutěži

3.zápas: Sokol Karviná – Basket Brno 21-18      
Další  obrovské překvapení a skvělý výkon  a postup do semifinále, za Brno hrál i reprezentant v 3×3 Šiška a hlavní rozehrávač tohoto týmu i v pětkovém basketu. 

1.semifinále: BK Nymburk – Sokol Písek 21-19   

2.semifinále:  BK Opava -Sokol Karviná 21-18     
Přes porážku další skvělý výkon proti loňským mistrům ČR  v nejvyšší soutěži a absolutně vyrovnaný zápas. Rozhodla větší silovost a výšková převaha Opavy, hlavně Filipa Zbránka, jedné z největších dlouholetých opor BK Opava i v nejvyšší soutěži pětkového basketu.  

Finále: BK Opava – BK Nymburk 21-19     
Sokol Písek a Sokol Karviná – dělené 3.místo 

Turnaj byl přenášen TVCOM  a i na ČT Sport plus. Myslím, že jsme šokovali i komentátory přenosu na ČT Sport, kteří nás de facto neznali a také vedení ČBF, které doufejme vidělo dobře, že divoká karta pro nás nebyla zahozená a formální záležitost. Hrálo se podle pravidel FIBA. Ukázaly se specifika basketu 3×3 ve všech souvislostech.

Turnaje Pro-Tour (další budou následovat), přípravu  a veškeré věci související (kondiční a rehabilitační péči) můžeme absolvovat hlavně díky podpoře Moravskoslezského Kraje a také Statutárnímu městu Karviná – DĚKUJEME!!